200561

Už jsem čtenář

Vloženo: 19.12.2018 | Autor: pobudaj | Zobrazeno: 1717x
Zpráva o průběhu projektu Už jsem čtenář...

Podobně jako v předchozích letech i v tomto školním roce 2018/2019 se účastní žáci 1. tříd projektu „Už jsem čtenář“, který si pro ně připravila knihovna Trmice.

Již podvakrát jsme se do knihovny vydali.  Nejprve v listopadu, kdy jsme se seznámili s prostorami knihovny, způsobem půjčování a řazení knih. Shlédli jsme také krátkou pohádku „O ježečkovi“, jejíž autorkou je sama paní knihovnice Vlasta Součková, a vybarvili si hezkou ježčí omalovánku.

Při druhé (prosincové) návštěvě na nás čekala spisovatelka Petra Martíšková, která pro nás měla připravený opravdu zajímavý program. Nejprve nám vysvětlila, kdo je to spisovatel, kdo ilustrátor, kdo korektor a jak to chodí v nakladatelství.  Pak nám velmi pěknou a zábavnou formou představila svou knihu „O nezbedné čertici“, povídali jsme si o vánočních svátcích a zvycích nejen u nás, ale i v cizině a nakonec nás ještě obdarovala vánočními křížovkami.

Protože se nám její vyprávění moc líbilo, domluvili jsme se, že bychom se společně mohli setkat ještě během jara.

Už se na setkání těšíme.

Žáci 1.A a 1.B