Předvánoční akce ZŠ Trmice

Hluboký vesmír

Vloženo: 27.11.2019 | Autor: jelenovak | Zobrazeno: 14x
Ve středu 20. listopadu jsme zahájili 3. sezónu výprav do Rudolfina. Tentokrát jsme prozkoumávali hluboká zákoutí nekonečného vesmíru.

Naše bádání a objevování se odehrávalo pomocí velebných tónů Novosvětské symfonie prvního vesmírného cestovatele a obyvatele Měsíce - Antonína Dvořáka. Hudba nás vedla tak dokonale, že nebyl pro nikoho z nás problém řídit kosmickou loď, zvládat stavy beztíže ani pocity odloučenosti při hledání nové planety. V pořádku jsme se vrátili na naši rodnou planetu Zemi, kde na nás čekal e-mail od samotného Mistra Dvořáka.

Pražské obrázky z tohoto dne uvozuje naše sametová cesta na 3 významná místa, kde jsme jako projev úcty zapálili svíčku a položili bílou květinu.

Nejdříve jsme se zastavili u sochy Sira Nicholase Wintona, která stojí na 1. nástupišti Hlavního nádraží v Praze v místech, kde se děti v roce 1939 loučily se svými rodiči a vlaky je odvážely do bezpečí.

Druhé zastavení se odehrálo na Národní třídě u pomníčku Sametové revoluce, kde jsme si připomněli, jak důležitá je svoboda.

A sametová cesta nás dovedla až na náměstíčko Václava Havla, na piazzettu Národního divadla.

Na všech místech jsme také zazpívali, že JEDNOU BUDEM DÁL.

Po obědě jsme se ještě na hodinku zastavili v Národním muzeu na Václavském náměstí, kde je co obdivovat a čím se kochat.

Byl to prostě úžasný a zážitky naplněný den.