Organizace výuky na 1. stupni (včetně přípravné třídy) – od 12. 4. 2021

Vloženo: 7.4.2021 | Zobrazeno: 5673x
Informace pro rodiče žáků...

Vážení a milí rodiče,

od pondělí 12. dubna se naše trmická základní škola po delší době znovu otevře našim mladším dětem. Máme z toho radost, byť stále ještě půjde o otevření školy s jistými omezeními.

Na Vaše děti se ve škole těšíme, děkujeme Vám za jejich podporu při distanční výuce a zároveň Vás prosíme, abyste svým dětem tuto podporu poskytovali i nadále – je to velmi důležité!

Přinášíme Vám bližší organizační informace k otevření školy.

FORMA VÝUKY

Rotační – každá třída bude jeden týden ve škole (prezenční výuka) a jeden týden doma (distanční výuka).

ROTACE TŘÍD

Liché týdny (zahájení 12. 4.)

• Prezenční výuka: 1. A, 1. B, 3. A, 3. B, 4. A
  • Distanční výuka: Přípravná třída, 2. A, 2. B, 4. B, 5. třída

Sudé týdny (zahájení 19. 4.)

• Prezenční výuka: Přípravná třída, 2. A, 2. B, 4. B, 5. třída
  • Distanční výuka: 1. A, 1. B, 3. A, 3. B, 4. A

ORGANIZACE DISTANČNÍ VÝUKY

• Distanční výuka bude probíhat beze změn (to znamená v podobě, v jaké probíhala do 12. 4.)

ORGANIZACE PREZENČNÍ VÝUKY

• Přípravná třída – 2. třídy: každý den 7.50 – 11.20
  • 3. třídy: pondělí: 7.50 – 11.20; úterý – pátek: 7.50 – 12.25
  • 4. – 5. třídy: každý den 7.50 – 12.25

ŠKOLNÍ DRUŽINA

• V provozu pro přihlášené žáky přípravné třídy až 3. tříd.
  • Zachování homogenity skupin (v jednom oddělení školní družiny budou vždy pouze žáci jedné třídy)

ŠKOLNÍ JÍDELNA

V provozu pro přihlášené žáky:

• Prezenčně se vzdělávající žáci se mohou stravovat po skončení výuky přímo ve školní jídelně
  • Distančně se vzdělávající žáci si mohou obědy odebírat domů
  • Aktualizace přihlášek na měsíc duben: do 9. 4. (do 12.00) u vedoucí školní jídelny, tel.: 475 620 421

HYGIENICKÁ OPATŘENÍ U PREZENČNĚ VZDĚLÁVANÝCH ŽÁKŮ

• Žáci jsou povinni nosit (nejen) v areálu školy ochrannou roušku. Doporučujeme, aby každé dítě mělo na den alespoň 2 roušky.
  • Žáci budou v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví 2x týdně před zahájením výuky testováni neinvazivními antigenními testy, a to tzv. samoodběrem. Testování žáků bude probíhat vždy v pondělí a ve čtvrtek před zahájením výuky. O případném pozitivním výsledku testu budou bezodkladně informováni rodiče žáků.

Vážení rodiče,

děkujeme Vám za spolupráci se školou v těchto nelehkých dobách. Děkujeme za podporu vzdělávání Vašich dětí, za péči a pozornost, kterou svým dětem věnujete, i když to pro Vás není jednoduché. Vážíme si toho.

Věříme, že rotační výuka přinese našim dětem užitek, že přispěje k oživení vztahů se spolužáky i s učiteli, které v procesu vzdělávání hrají velmi důležitou roli, že nám umožní s novou chutí a vervou se pustit do společné práce.

Přeji nám všem hezké a klidné jarní dny (i když teď trochu zasněžené) a svěžího ducha i tělo!

Marie Gottfriedová