Informace k zahájení školního roku 2022/2023

Vloženo: 25.8.2022 | Autor: pobudaj | Zobrazeno: 4281x

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2022/2023 - INFORMACE PRO RODIČE ŽÁKŮ

Vážení a milí rodiče,

zdravím vás na sklonku letních prázdnin a přináším vám souhrn důležitých informací týkajících se zahájení školního roku 2022/2023.

Hned na úvod přináším výjimečnou zprávu: naší škole se dostalo mimořádné pocty – 1. září nás navštíví ministr školství, mládeže a tělovýchovy pan Vladimír Balaš. Vážíme si tohoto ocenění, které je pro naši školu poctou a zároveň povzbuzením pro další kvalitní práci v oblasti vzdělávání. Z důvodu návštěvy pana ministra bude mít letošní zahájení školního roku jiný formát, než na jaký jsme zvyklí. Proto prosím, abyste si pozorně přečetli následující informace.

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

1.9. 2022 (čtvrtek)

V tento den přijdou všichni žáci do školy, včetně prvňáčků a dětí z přípravné třídy. Škola bude otevřena od 7.30, žáci budou do školního areálu přicházet bočními vchody z Nerudovy a Havlíčkovy ulice, hlavní vchod do školy je dočasně uzavřen (práce na silnici před školou).

Žáci se v tento den nebudou ve škole přezouvat, nemusí si s sebou do školy nic nosit. Prvňáčkové si s sebou nebudou nosit kornouty ani školní aktovky. Prosíme o hezké oblečení.

Rodiče prvňáčků a dětí z přípravné třídy předají děti u vchodu do šaten třídním učitelkám, program zahájení školního roku je v tento den určen výhradně žákům a pedagogům, rodiče se programu zahájení školního roku účastnit nebudou.

Délka trvání programu: 7.50 – 10.00

Prosíme o včasný příchod všech žáků, v 7.50 budou vchody do šaten uzamčeny, po skončení programu budou prvňáčkové a děti z přípravné třídy (případně žáci z nižších ročníků 1. stupně – dle dohody s třídními učitelkami) předány rodičům u vchodu do šaten, starší děti budou odcházet samostatně domů.

VÍTÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA TRMICKÉM ZÁMKU

2.9. 2023 (pátek)

Zahájení školního roku Vítáním prvňáčků na Trmickém zámku

1.A (Mgr. Pavlína Petrů): sraz v 8.00, od 8.15 program vítání prvňáčků na zámku v Trmicích

1.B (Mgr. Zdeňka Žáková): sraz v 8.45, od 9.00 program vítání prvňáčků na zámku v Trmicích

Z důvodu omezené kapacity Kamenného sálu na trmickém zámku prosíme, aby se Vítání prvňáčků zúčastnili se svými dětmi pouze rodiče, nikoli další rodinní příslušníci. Na trmický zámek si prvňáčkové mohou přinést kornouty, školní aktovky nechte prosím doma.

ORGANIZACE PRVNÍCH ŠKOLNÍCH DNŮ

Ukončení školního programu v prvních dnech školního roku:

Přípravná třída

1. třídy

2. – 9. třída

1. 9.

2. 9.

Vítání prvňáčků na trmickém zámku
(1. A od 8.15, 1. B od 9.00)

5. 9.

6. 9.

od 7. 9.

Výuka dle rozvrhu hodin, odpolední vyučování bude zahájeno v týdnu od 12. 9.

Další důležité informace

Školní družina: v  provozu od čtvrtka 1. 9. 2022

Přijetí dítěte do školní družiny:

• Školní družinu mohou navštěvovat pouze žáci 1. stupně (1. – 5. třída). S ohledem na kapacitu školní družiny jsou přednostně do ŠD přijímáni prvňáčkové, děti z nižších tříd 1. stupně (2. – 3. třída) a děti z přípravné třídy.
  • Rodiče mohou své dítě přihlásit k docházce do školní družiny ve dnech 29. – 30. 8. v čase od 13.00 do 16.00 přímo ve školní družině (osobní návštěva a vyplnění přihlášky).

Platba za školní družinu:

Poplatek za školní družinu činí 500,- Kč na jedno pololetí. Poplatek budou vybírat paní vychovatelky ŠD; platbu je třeba uhradit:
za 1. pololetí do 15. 9. 2022; za 2. pololetí do 20. 1. 2023. Budou-li mít někteří rodiče zájem o to, aby jejich dítě navštěvovalo ŠD pravidelně pouze některé dny v týdnu, bude platba za ŠD alikvotně ponížena.

Školní jídelna: v provozu od pondělí 5. 9.; ceny obědů: děti 6-10 let: 26 Kč; děti 11-14 let: 28 Kč; děti 15 a více let: 29 Kč

Třídní schůzky: 7. 9. od 16.00 (důležité zahajovací informace pro školní rok 2022/2023)

Upřesňující informace pro rodiče žáků přípravné třídy a 1. tříd:

Doprovázení dětí do školy a odbavování v šatnách

• Doprovázení dětí do šaten případně až do tříd ráno před zahájením vyučování je povoleno pouze do 6. 9.; v dalších dnech mohou rodiče doprovázet děti pouze ke vchodu do šaten, zde děti převezme pedagogický pracovník, který jim pomůže s odbavením
    (je třeba vést děti od prvních školních dnů k samostatnosti a ke zvládnutí základních sebe obslužných dovedností).

Vyzvedávání dětí po skončení vyučování

• Rodiče žáků přípravné třídy a 1. tříd oznámí třídním učitelkám, kdo bude děti po skončení výuky vyzvedávat ze školy;
    v případě, že touto osobou nebude zákonný zástupce, je třeba písemně oznámit jméno osoby či osob, které rodiče pověří vyzvednutím dítěte ze školy.

• Je třeba, aby rodiče nebo pověřené osoby po skončení výuky včas převzali děti u vchodu do šaten; po skončení výuky nemá škola za děti zodpovědnost (pokud nejsou řádně přihlášeny do školní družiny).

Mgr. Marie Gottfriedová

ředitelka Základní školy Trmice