Boříme hranice - dílna Sportovní aktivity

Vloženo: 10.12.2018 | Autor: pobudaj | Zobrazeno: 4308x
Další ze střípků do mozaiky zářijového Boření hranic...

V září naše škola uspořádala již druhý cyklus Boříme hranice, jejímž cílem bylo "dělat školu za školou" a prožít s žáky, že učit se dá i jiným způsobem, než jen sedět v lavicích a memorovat látku. Do naší dílny se přihlásily sportovně zaměřené děti, které byly srozuměny s tím, že celá dílna se bude točit kolem sportu a pohybu. Celá dílna byla koncipována tak, aby byla maximálně rozmanitá, tedy každý den si děti vyzkoušely jinou činnost.

První den - voda. Podařilo se nám v součinnosti s 3. vodáckým oddílem mládeže, který zapůjčil sedmikanoe a vybavení uspořádat plavbu dětí po Labi. Nejednalo se o nijak divokou jízdu, nicméně pro řadu dětí to bylo první seznámení s vodáctvím, naučily se držet pádlo, zabírat a udržovat rovnováhu v lodi. Pro některé z nich to bude jistě impulsem k tomu, aby se přihlásily na vodácký kurz, který pořádá naše škola již řadu let na řece Vltavě. Počasí nám přálo a pohodovou plavbu jsme zvládli bez vykoupání.

Druhý den - turistika. Naplánovali jsme téměř dvanáctikilometrový pochod, který začínal pod vodopády Vrkoč ve Vaňově, navštívili jsme i krásnou vyhlídku u Vrkočského vodopádu, kde se děti občerstvily a pokračovaly po vrstevnici směr Větruše. Tady jsme si proběhli bludiště, navštívili popraviště a kolem kráterů od bomb z 2. světové války směřovali Žižkovou ulicí směr Trmice. Uondané děti taktak stihly oběd.

Třetí den – návštěva Jump areny. Tento den jsme vzhledem k počasí nemohli naplánovat lépe, lilo jako z konve. Vedení školy nám vyšlo vstříc a vyjednalo vstup do Jump areny za zvýhodněnou cenu. Děti se vyřádily na různých typech trampolín, vyzkoušely si akrobacii ve vzduchu, zakusily radost ze zdolání lezecké stěny a zjistily, jak těžké je udržet balanc na slack line. To ještě netušily, že nezvyklé pohyby jim bolavé svaly budou připomínat ještě několik dní. My učitelé jsme na tom byli stejně.wink

Čtvrtý den – cyklistika. V tento den už byla na dětech patrna únava z předchozích aktivit, proto jsme zvolili pro cyklistiku vyloženě odpočinkovou trasu – kolem jezera Milada. Během této jízdy jsme dětem připravili časovku jednotlivců – děti mohly porovnat své fyzické síly, zde se naplno projevila jejich soutěživost. Poté jsme dojeli na pláž, kde jsme posvačili a pokračovali do naší domovské základny – školy.laughing

Naši dílnu jsme si všichni užili a už se těšíme na další ročník.

Jan Kotek & Vlaďka Adámková