Fakultní škola PF UJEP     

Školní televize TV Šotek

 

Partnerská škola vydavatelství Fraus

 

Partneři
Kotva

Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
Mapa webu
A
A
A

Žákovský parlament

Vloženo: 23.8.2018 | Autor: Administrátor| Zobrazeno: 34204x |
Článek ze školního webu z jara 2018 o obnově činnosti školního žákovského parlamentu...

Během společného setkání všech žáků a pedagogů školy ve čtvrtek 1. března bylo paní ředitelkou Marií Gottfriedovou vyhlášeno založení školního parlamentu.

 

Tomu předcházela déle než měsíční diskuse mezi žáky i pedagogy o smyslu, obsahu a podobě činnosti žákovského parlamentu, která vyústila v jednomyslný souhlas s jeho založením.

 

Není to pro nás ale úplně nová záležitost - parlament ve škole už před lety byl. Nicméně s tím, jak se škola během posledních více než 10 let proměňovala a získávala na otevřenosti a partnerském přístupu všech ke všem, jako by existence školního parlamentu přestala být "nutná".

Všechny dveře jsou otevřené, každý může ve škole kdykoli s čímkoli za kýmkoli přijít a přednést své nápady, podněty, připomínky či stížnosti.

Nicméně právě tento fakt, tedy zájem a zodpovědnost žáků i pedagogů za to, jak naše škola vypadá, jak se v ní žije a co se v ní děje, vedl k myšlence obnovení působnosti školního parlamentu.

Nemluvě o tom, že v době, kdy demokracie dostává po celém světě na frak, je úsilí o zachování hodnot demokracie a posilování občanských ctností jednou z priorit i ve škole.

 

V týdnu po jarních prázdninách tedy proběhnou třídní volby a následně se školní parlament sejde k úvodnímu zasedání. Jeho fungování budou doprovázet paní učitelka Milada Džudžová a pan učitel Martin Kuneš.