Fakultní škola PF UJEP     

Školní televize TV Šotek

 

Partnerská škola vydavatelství Fraus

 

Partneři
Kotva

Nepřehlédněte
Pozvánka na vánoční akce
2.12.2018

Počítadlo
Online:
16
Dnes:
807
Posledních 7 dní:
15911
Posledních 30 dní:
24644
Celkem:
25236
Mapa webu
A
A
A

Charakteristika školy

Vloženo: 23.7.2018 | Autor: Administrátor|

Jsme základní škola, tedy instituce poskytující základní vzdělání. Jsme spádovou školou pro Trmice a okolní obce. Jsme školou pro každého.

 

Jsme otevření tomu, aby naši školu navštěvoval jakýkoli žák, s jakýmikoli vzdělávacími potřebami. Naším cílem je nacházet osobní  a individuální cestu ke každému žáku a pomoci mu, aby objevil a rozvíjel své silné stránky, talenty a nadání, jako i posiloval své stránky slabší. 

 

Usilujeme o to, aby každý žák mohl zakusit úspěch. Proto využíváme mnoha různých forem a metod práce i hodnocení a nabízíme velké množství zájmových útvarů. Pevnou součástí vzdělávání jsou různé dlouhodobější projekty, projektové dny, sportovní kurzy či školní pobyty v přírodě.

 

Naši pedagogové se proto také průběžně a intenzivně vzdělávají.

 

Výuku cizích jazyků začínáme ve 3. ročníku angličtinou, od 7. ročníku přibírají žáci němčinu.

Ve škole máme posílenou výuku informatiky, která probíhá v každém ročníku.

 

Specialitou naší školy je Odpolední hudební škola, kde mají žáci možnost naučit se hře na různé hudební nástroje.

 

Nakonec se naše škola ještě může chlubit školním orchestrem Trmi@kousek, divadelním souborem Balanc a tanečním uskupením DanceTr. Reportáže z dění ve škole pak zajišťuje školní televize Šotek.

 

Za tento přístup k dětem a ke společnému vzdělávání jsme byli také v minulosti oceněni. Jsme Fakultní školou Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, referenční školou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a v roce 2015 jsme obdrželi cenu Roma Spirit. V témže roce byla Velvyslanectvím USA udělena ředitelce školy, paní Marii Gottfriedové, cena Alice Garrigue Masarykové. Školu v posledních letech rovněž navšívilo několik ministrů české vlády či velvyslanci USA, Velké Británie či Norska.