Den otevřených dveří - dílny

Vloženo: 18.12.2018 | Autor: pobudaj | Zobrazeno: 5918x
O Dni otevřených dveří - díl první

V sobotu 8. prosince čekala na návštěvníky nad jiné vyzdobená škola. Konala se totiž jedna tradiční akce - Den otevřených dveří a žáci i učitelé si dali záležet, aby se všem v naší škole líbilo.

Den otevřených dveří sestává standardně ze dvou částí - z kreativních dílen a z vystoupení žáků a učitelů v tělocvičně školy.

V těchto dílnách jsme si všichni mohli vyrobit třeba papírového andílka, nebo různé předměty z vlny. Mohli jsme si ozdobit perníčky, nebo vytvořit ubrouskovou technikou svícen. Anebo si připravit návrh připichovací placky, kterou poté vytlačil pan učitel na speciálním stroji. Součástí dílen byla rovněž výstavka prací frekventantů keramických dílen a ukázka prací dílny vitráží z projektu Boříme hranice.

K tomu jsme si mohli v kuchyňce dát rybí polévku, nebo zelňačku či kubu, abychom se posilnili na mentální nároky při mnoha úkolech v matematické dílně Hejnidivy či množství umělé krve v dílně mladého záchranáře.

A samozřejmě na řadu přišla také káva a čaj a nejrůznější cukroví. A přitom možnost se setkat s mnoha absolventy, kamarády či rodiči a dalšími hosty. To v prostředí doslova andělském, neboť "anděl" bylo téma letošní výzdoby školy, jak můžete také vidět na fotografiích.

A než se rok s rokem sejde, těšíme se na vás na příštím Dni otevřených dveří.