Informace pro rodiče na leden

Vloženo: 7.1.2019 | Zobrazeno: 5672x

Vážení a milí rodiče žáků základní školy v Trmicích!

Zdravím Vás poprvé v roce 2019 a ze všeho nejdříve Vám všem přeji do nového roku vše dobré – především zdraví, dobré lidi kolem sebe a radost ze života. Kéž je pro nás všechny rok 2019 rokem dobrým, kéž máme odvahu stále se učit (i když školou povinní už dávno nejsme) a kéž máme oči, uši i srdce stále otevřené pro mnoho krásných a obohacujících věcí kolem nás…

A nyní k tomu, co nás ve škole čeká v prvním měsíci roku 2019

9. 1. 2019 (středa)

V 16 hodin se brány školy otevřou všem rodičům a proběhnou společné informační třídní schůzky. Během schůzek budete informováni o prospěchu, chování, celkové školní práci svých ratolestí a o dalších důležitých věcech týkajících se školního života. Vaše účast na třídních schůzkách je velmi důležitá, prosíme, přijďte.

25. 1. 2019 (pátek)

Žáci ZŠ Trmice se mohou těšit na prodloužený víkend, v pátek 25. 1. mají totiž ředitelské volno, během kterého se pedagogický sbor naší školy bude profesně vzdělávat a absolvuje seminář na téma: Formativní hodnocení žáků.

29. 1. 2019 (úterý)

Trmickou základní školu navštíví naši pravidelní a šarmantní hosté – Eva Hrušková a Jan Přeučil. Žáci přípravné třídy až 4. třídy si v jejich podání vychutnají divadelní pohádku Čert a Káča. Vstupné činí 35 Kč, prosíme rodiče žáků, aby tuto částku zaplatili třídním učitelům do 28. 1.

31. 1. 2019 (čtvrtek)

Během 4. vyučovací hodiny budou žáci odměněni za svoji pololetní školní práci – obdrží výpis vysvědčení, z něhož bude zřejmé, s jakým úsilím, pílí a nasazením v prvním poločase školního roku 2018/2019 pracovali. Pevně věříme, že doma bude v tento den důvod k pochvalám! A tam, kde snad výsledky školní práce nebudou příliš potěšující, věříme, že bude výpis vysvědčení užitečnou zpětnou vazbou a že tito žáci najdou dost odvahy a sil ke zlepšení ve 2. pololetí.

1. 2. 2019 (pátek)
Užijeme si sice krátké, ale přesto vítané pololetní prázdniny. Hurá!

Lyžařské kurzy 2019

Stejně jako v letech minulých, i letos chceme žákům 1. a 2. stupně nabídnout lyžařský kurz na Telnici. Organizován bude formou pětidenního dojíždění do lyžařského areálu Telnice. Cena kurzu činí 1 300 Kč.

Plánované termíny jsou následující:

Lyžařský kurz pro žáky 2. stupně: 17. – 23. 1. 2019 (vyjma soboty a neděle)

Lyžařský kurz pro žáky 1. stupně: 4. – 8. 2. 2019

Podmínky účasti:

• sjezdové lyže a boty, hůlky a ochranná přilba
  • seřízené bezpečnostní vázání lyží (nutno doložit potvrzením servisu, popř. čestným prohlášením zákonných zástupců, které bude součástí přihlášky)
  • průkaz zdravotního pojištění
  • úhrada kurzovného (1 300 Kč)

Zájemcům z řad žáků nabízíme rovněž snowboardový výcvik. Cena kurzu i termíny jsou totožné s výcvikem lyžařským. Podmínkou účasti je vybavení na snowboard.

V těchto dnech budou zájemcům z řad žáků rozdány závazné přihlášky s dalšími podrobnými informacemi. Upozorňujeme na to, že termín lyžařského kurzu se může operativně změnit v návaznosti na sněhové podmínky.

Milí rodiče,

přeji Vám všem klidný lednový čas. A pro inspiraci přidávám výrok, jehož autorem je  Johann Wolfgang Goethe, německý básník, prozaik, dramatik a politik: "Děti by od svých rodičů měly dostat dvě věci: kořeny a křídla.“

Marie Gottfriedová