Zápis do prvních tříd
7.3.2019

Informace pro rodiče na měsíc únor

Vloženo: 31.1.2019 | Zobrazeno: 763x

Vážení a milí rodiče žáků základní školy v Trmicích!

Zdravím Vás na sklonku měsíce ledna a přináším informace k důležitým školním událostem,
které nás čekají ve druhém měsíci roku 2019.

Únor 2019

1. 1. 2. (pátek)
  2. Užijeme si sice krátké, ale přesto vítané pololetní prázdniny. Hurá!laughing

1. 4. – 8. 2. (pondělí – pátek)
  • Žáci 1. stupně vyrazí na telnické svahy a absolvují lyžařský a snowboardový výcvikový kurz. Druhostupňovým žákům se stejný kurz velmi vydařil a věříme, že také mladší lyžaři a snowboardisté v lyžařském areálu na Telnici prožijí krásných 5 dnů a zdokonalí se v jízdě po sněhu – ať už na dvou, nebo na jednom prkně!

1. 7. 2. (čtvrtek)
  • Žáci 1. A navštíví trmickou knihovnu, kde pro ně bude i tentokrát připravený zajímavý program lákající ke knížkám a ke čtení.
  • Žáci 4. třídy absolvují další lekci dopravní výchovy na dopravním hřišti v Krásném Březně.

1. 8. 2. (pátek)
  • Žáci 1. B navštíví trmickou knihovnu a také oni zde absolvují další z cyklu návštěv v rámci projektu „Už jsem čtenář“.
  • Žáci 6. A vyrazí do Prahy, navštíví nádherné sídlo České filharmonie Rudolfinum
    a absolvují zde vzdělávací program „Kdo se bojí filharmonie?“ plný zajímavých informací, nápadů, činností a inspirace, programem bude žáky provázet Martha Issová.
  • Vycházející žáci odevzdají v tento den třídním učitelům rukopis přihlášek na střední školu.
  • Do tohoto dne je třeba odevzdat třídním učitelkám 2. tříd lékařská vyjádření týkající se plaveckého výcviku žáků 2. tříd a platbu 300 Kč (příspěvek na realizaci plaveckého výcviku žáků).

1. 11. – 15. 2. (pondělí – pátek)
  • Ve škole bude probíhat školní kolo matematické soutěže Pangea. Všem žákům, kteří se do soutěže přihlásili, přejeme bystrý úsudek, rozvahu a hodně štěstí!wink

1. 14. 2. (čtvrtek)
  • Zahájení plaveckého výcviku žáků 2. tříd.

1. 18. – 22. 2. (pondělí – pátek)
  • V tomto týdnu bude probíhat hodnocení v náhradním termínu. To se týká žáků, kteří pro nedostatek podkladů pro klasifikaci nemohli být na konci 1. pololetí 2018/2019 v některých předmětech klasifikováni. Veškeré informace týkající se hodnocení v náhradním termínu obdrželi žáci 31. 1. spolu s výpisem z vysvědčení.

1. 20. 2. (středa)
  • Vycházejícím žákům budou rozdány elektronicky vyplněné přihlášky na střední školu.

1. 28. 2. (čtvrtek)
  • Žáci 9. tříd: ukončení platby 350 Kč (příspěvek na ples absolventů), žáci odevzdají peníze třídním učitelům.

1. 1. 3. (pátek)
  • V tento den nás čeká velmi oblíbená událost – Masopustní rej pro žáky 1. stupně. Připomeneme si staré lidové zvyky vážící se k masopustu, budeme obdivovat průvod masek, scénické výstupy jednotlivých tříd a na závěr si užijeme i taneční zábavu. Máme se na co těšit!smile
  • Nejpozději v tento den musí vycházející žáci podat přihlášku na střední školu. Bližší informace o přijímacím řízení na střední školu v roce 2019 obdrželi rodiče vycházejících žáků na lednových třídních schůzkách a byly rovněž předány žákům.

Poděkování

Děkuji paní učitelce Vlaďce Adámkové, panům učitelům Martinu Kunešovi a Janu Kotkovi
a externímu lyžařskému instruktorovi Jakubu Adámkovi za organizaci lyžařských a snowboardových kurzů pro žáky naší školy. Děkuji především za jejich trpělivost, obětavost a vlídnost, s jakými tyto sportovní kurzy vedou.

Děkuji také všem rodičům, kteří této nabídky školy využívají a svým dětem absolvování kurzů umožňují. Mám radost, že se naší škole dlouhodobě daří (navzdory nevyzpytatelnosti sněhových podmínek v našem regionu) tyto zimní kurzy realizovat a že naši žáci mohou využít vskutku luxusní nabídky – v případě zájmu absolvovat až 9 tzv. lyžáků během školní docházky.

Milí rodiče,

přeji Vám všem klidný únorový čas. A kdybyste za stále ještě dlouhých zimních večerů měli chuť sáhnout po knize, doporučuji Vám knihu švédského spisovatele Fredrika Backmana – Muž jménem Ove. Příběh o tom, že člověk nemusí být takový, jak se na první pohled zdá a že i obyčejný každodenní život může být plný zázraků, Vás pohladí po duši.

Mějte se hezky.

Marie Gottfriedová