Informační bulletin pro rodiče na měsíc březen

Vloženo: 26.2.2019 | Zobrazeno: 4437x

Vážení a milí rodiče žáků základní školy v Trmicích!

Zdravím Vás v posledních dnech měsíce února a přináším informace k důležitým školním událostem, které nás čekají v prvním jarním měsíci roku 2019.

Březen 2019

1. 3. (pátek)

• Ve škole nás čeká tradiční a velmi oblíbený masopustní rej. Bude tentokrát zvláštní tím, že se o jeho přípravy a průběh postarají výhradně žáci (zejména děti navštěvující dramatický kroužek a dále pak žáci 4. třídy). Učitelé budou pouze v roli poradců
    a pomocníků v případě potřeby. Děkuji dětem - organizátorům za to, že pro nás tento zábavný program připravují, a paní učitelce Karin Jelenové za to, že děti
    i prostřednictvím tohoto projektu povzbuzuje a vede k samostatnosti, kreativitě
    a ochotě udělat něco pro druhé.
    Přeji nám všem, ať se letošní masopust vydaří.

• Zájemci z řad žáků 9. tříd navštíví v tento den s paní učitelkou Jindřiškou Waňkovou pražské divadlo Gong. Těšit se mohou na jeden z nejpoutavějších příběhů, které vzešly z pera Williama Shakespeara – Romeo a Julie. Ovšem v unikátní úpravě pro dva herce, která si klade za cíl oslovit mladého diváka dnešní doby. Děkuji paní učitelce Jindřišce Waňkové za takováto zajímavá zpestření výuky českého jazyka, která pravidelně
    pro naše žáky vyhledává a organizuje
    .

• V tento den nejpozději musí vycházející žáci podat přihlášku na vybranou střední školu.

4. 3. (pondělí)

• Žáci 2. – 4. tříd obdrží v tento den přihlášku na školu v přírodě. Vyrazíme letos v termínu od 19. do 25. 5. do Horního Maxova. Přihlášku a platbu za školu v přírodě (2 700 Kč) je třeba odevzdat třídním učitelům do 29. 3. (pátek).

11. 3. – 15. 3. (pondělí – pátek)

• Čekají nás týdenní, skutečně už asi jarní prázdniny! Hurá!cool

Od 18. 3. do 20. 4.

• Budou probíhat tripartitní schůzky rodičů, žáků a učitelů. Naše dosavadní zkušenosti ukazují, že tato forma osobní komunikace mezi školou, žáky a jejich rodiči má celou řadu pozitiv a přináší užitek. Organizace tripartitních schůzek je v kompetenci třídních učitelů. Prosíme o Vaši účast.

20. 3. (středa)

• Ve školním divadelním sále proběhne od 14 hodin Setkání s Múzami, neboli školní kolo recitační soutěže. Každoročně se při této příležitosti přesvědčujeme o tom, že se v řadách našich dětí nachází nemalé množství talentovaných mladých umělců, jejichž výkony nás dojímají, inspirují a obohacují. Velmi se proto těšíme na letošní vystoupení našich žáků a zveme k účasti také Vás. Velké poděkování patří paní učitelce Karin Jelenové a všem dalším paním učitelkám a pánům učitelům, kteří  dětem pomáhají najít si vztah k literatuře a poezii.

21. 3. (čtvrtek)

• Žáci 1. A navštíví trmickou knihovnu. Návštěva se uskuteční v rámci projektu zaměřeného na podporu dětského čtenářství „Už jsem čtenář“.

22. 3. (pátek)

• Žáci 1. B navštíví trmickou knihovnu. Stejně jako v případě 1. A půjde o návštěvu z cyklu „Už jsem čtenář“.

25. 3. (pondělí)

27. – 29. 3. (pátek)

• V těchto dnech absolvuje skupina žáků z 6. – 8. tříd výjezdní vzdělávací seminář v Praze. Jeho organizátory jsou paní učitelka Jitka Löblová, Židovské muzeum Praha
    a Tandem (koordinační centrum česko-německých výměn mládeže). Žáci během pobytu v Praze absolvují zajímavé vzdělávací workshopy, setkání s pamětníky, jazykovou animaci, prohlídku Židovského muzea a další zajímavý program. Děkuji paní učitelce Jitce Löblové za energii a elán, s nimiž již mnoho let pořádá tyto zajímavé vzdělávací výjezdy pro naše žáky.

29. 3. (pátek)

• Den, na který se již velmi těší naši absolventi. Od 19.00 se uskuteční v pořadí
    již 13. ples absolventů trmické základní školy
    . Věřím, že číslo třináct bude pro naše absolventy číslem šťastným a že se jim ples vydaří!

Přípravy plesu:

7.50 – sraz absolventů ve škole a společný přesun na sál restaurace U Kastnerů

8.15 – cca 12.30 generální zkouška slavnostního ceremoniálu a příprava sálu (po skončení programu na sále U Kastnerů budou žáci uvolněni domů)

Důležité:

Ples bude zahájen přesně v 19.00, prosíme o včasný příchod. Opozdilci budou vpuštěni do sálu až po skončení slavnostního úvodního ceremoniálu.

Milí rodiče,

přeji nám všem klidné předjaří. Ať nás prodlužující se dny a čím dál hřejivější sluneční paprsky naplní novým elánem do života, ať máme chuť pustit se třeba do něčeho nového, ať vidíme barvy kolem sebe a dokážeme se z nich radovat, ať si s přicházejícím jarem znovu uvědomíme, že nám náš život skýtá spoustu možností a je jen na nás, čím ho naplníme – ku prospěchu nás samých i lidí v naší blízkosti.

Mějte se hezky.

Marie Gottfriedová