Info k začátku školního roku
23.8.2019

Zahradní slavnost
19.6.2019

Vystoupení školního pěveckého sboru, školního orchestru, žáků OHŠ, tanečního kroužku a dalších těles školy na happeningu ke konci školního roku. Včetně prostoru na popovídání a drobné občerstvení.

KDY: ve středu 26. června

KDE: od 17 hodin na školní zahradě.wink

Výlet na Babinské louky

Vloženo: 21.5.2019 | Zobrazeno: 460x
O školním výletu do Českého středohoří...

V sobotu 18. května se uskutečnil školní výlet do oblasti Babinských luk, které se nachází ve vyšších polohách Českého středohoří mezi Ústím nad Labem a Litoměřicemi.

Autobus nás vyvezl k osadě Ovčárna u Tašova, odkud jsme se vydali pěšky vzhůru k zaniklé osadě Babiny I.

Zanedlouho jsme již procházeli rozkvétající louky v evropsky významné lokalitě a přírodní památce Babinské louky. Kromě ohrožených mokřadních orchidejí, prstnatců májových, se našim žákům v trávě podařilo najít i nenápadnou, ale ještě vzácnější drobnou kapradinu hadilku obecnou. Během celého výletu jsme pak pozorovali dokonce téměř dvě desítky druhů zařazených v červeném seznamu květeny České republiky.

Z Babinských luk jsme pokračovali přes malebnou vísku Čeřeniště až k vrchu Varhošť se známou a atraktivní rozhlednou poskytující atraktivní výhled do okolní krajiny.

Odtud nás již čekal náročný sestup lesnatými svahy do údolí Labe a ze Sebuzína jsme se vrátili vlakem do Ústí.