Zahradní slavnost
19.6.2019

Vystoupení školního pěveckého sboru, školního orchestru, žáků OHŠ, tanečního kroužku a dalších těles školy na happeningu ke konci školního roku. Včetně prostoru na popovídání a drobné občerstvení.

KDY: ve středu 26. června

KDE: od 17 hodin na školní zahradě.wink

Slovo ředitelky školy k závěru školního roku

Vloženo: 24.6.2019 | Zobrazeno: 837x
Malé ohlédnutí za školním rokem 2018/2019

Vážení rodiče, přátelé školy a čtenáři našich stránek,

ve chvíli, kdy píši tyto řádky, odměřuje zvonění školnímu roku 2018/2019 poslední hodiny. Zanedlouho škola ztichne a osiří a před námi se otevřou všemi očekávané prázdniny.

Myslím, že uplynulých deset měsíců školního života v trmické základní škole bylo dobrým a naplněným časem. Myslím, že naše škola opravdu žila a že v ní nebyla nuda. Myslím, že jsme se mnoha věcem naučili, mnohému přišli na kloub, leccos vyzkoušeli a ověřili a nasbírali řadu cenných zkušeností pro život.

Mám radost, že jsme se neučili pouze ve školních lavicích za pomoci učebnic, ale že je učení v naší škole pořád více kreativnější a zábavnější – chodíme do přírody, experimentujeme, pracujeme ve skupinách, diskutujeme a ověřujeme.

Mám radost, že naši žáci v průběhu školního roku mohou vyrazit na lyžařský a snowboardový kurz, na školu v přírodě, na cyklistický kurz, na vodácký kurz, na řadu exkurzí a že mohou absolvovat mnohé další zajímavé vzdělávací projekty.

Mám radost, že ve škole každoročně funguje více než 20 zájmových útvarů a Odpolední hudební škola a že naše děti mají zájem pracovat v nich a rozvíjet svůj talent.

Mám radost z mnoha dalších věcí – třeba z toho, když vidím, že jdou děti do školy s úsměvem. Z toho, že se učíme správně a konstruktivně řešit i svízelné situace, ke kterým ve škole občas dochází. Z toho, že stále pracujeme na dobrých vzájemných vztazích a učíme se jednat spolu partnersky. Z toho, že společně usilujeme o přívětivou atmosféru v naší škole, která se promítá do všech dalších činností a která je proto tak důležitá.

Uplynulý školní rok považuji za rok dobrý a vydařený.

A za to patří moje velké a upřímné poděkování všem kolegům pedagogům – protože oni dávají škole tvář, oni dělají školu zajímavou, inspirativní a vlídnou.

Děkuji ze srdce také všem správním zaměstnancům naší školy – protože oni vytvářejí žákům a pedagogům dobré podmínky pro vzdělávání a usilují o to, aby nám všem bylo ve škole dobře a nic nám nechybělo.

Mé velké poděkování patří také všem našim žákyním a žákům – škola je tu pro ně a s radostí sleduji a vnímám, že přibývá těch, kterým na škole a na svém vzdělávání opravdu záleží.

Upřímně děkuji také všem rodičům našich žáků – za jakoukoli podporu školy, ochotu pomoci, zapojení se do školního života a za snahu táhnout se školou za jeden provaz.

Velké poděkování patří všem dalším lidem a institucím, které naši trmickou základní školu jakýmkoli způsobem podporují, pomáhají nám a inspirují nás.

Mgr. Marie Gottfriedová

ředitelka Základní školy Trmice