Předvánoční akce ZŠ Trmice

Literární dílna Bratři Lví srdce

Vloženo: 25.10.2019 | Zobrazeno: 28x
V rámci projektu Boření hranic probíhala také literární dílna...

Byl to poutavý příběh známé švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové, který nás provázel v týdnu "Boření hranic".

Čas strávený četbou střídaly chvíle společných her a zábavy.

Naši představu o tajemné zemi zvané Nangijala barvitě vykreslily Tiské stěny, do kterých jsme se společně vydali.

Naše další kroky pak přivábily Vaňovské vodopády. V představách zde spolu s hlavními hrdiny příběhu prožíváme okamžiky vítězství a osvobození Nangijaly. Právě vody vodopádu pohltily a uzavřely životy stvůr dračice Katly a hada Karma.

Vše pěkné, poutavé a zajímavé, co jsme směli prožívat v průběhu celého týdne, uzavíráme slovy našeho společného vystoupení v tělocvičně: "Astrid, děkujeme."

Komentář  k fotografiím:

Z cesty do tiských skal

Příběh Astrid Lindgrenové Bratři Lví srdce nás přivádí až sem. S němým úžasem vstupujeme i my do tajemné země zvané Nangijala.

Z cesty k Vaňovským vodopádům

Příběh bratrů Karla a Jonatána vede naše další kroky. V Karmově vodopádu končí svůj život nelítostným soubojem obě zlé stvůry, had Karm i dračice Katla. Nangijala došla svého osvobození.