Předvánoční akce ZŠ Trmice

Den otevřených dveří 2019 - dílny

Vloženo: 10.12.2019 | Autor: pobudaj | Zobrazeno: 72x
V sobotu 7. prosince ožila škola již od časného rána...

Již před devátou hodinou začali školu plnit první návštěvníci Dne otevřených dveří. Čekalo na ně pohoštění nejrůznějšího druhu - od čaje či kávy, přes různé cukroví, až po výsledky pilné práce z dílny zvané Hostinec: kubu, rybí polévku a dančí guláš.

A mezitím byla možnost navštívit zhruba desítku kreativních dílen a workshopů. Vyzkoušet si, co obnáší  záchranářství, tvořit různé výtvarné produkty (svícny, ozdoby, přáníčka), ozdobit si perníčky, trochu popřemýšlet při hravém učení či si udělat placku. A také se pokochat bohatou výzdobou školy z rukou našich žáků a žákyň.

Dále byla možnost zhlédnout výstavku výtvorů jednak kroužku keramiky, jednak dětí ze školní družiny, nechat si udělat instantní foto na památku (polaroid), anebo navštívit program páťáků v divadelním sále.

Návštěva ze strany veřejnosti byla letos enormní. Potěšily návštěvy mnoha absolventů, i těch, kteří školu opustili třeba i před 8, 10 lety. Byl prostor na mnohá setkání a popovídání. A čas letěl, brzy táhlo na jedenáctou, kdy už návštěvníci čekali na tradiční vystoupení žáků a učitelů školy v tělocvičně.