Uzavření školy z důvodu epidemie koronaviru

Vloženo: 10.3.2020 | Autor: pobudaj | Zobrazeno: 543x
Od 11. března 2020 bude do odvolání zavřena škola...

Vážení rodiče,

zdravím vás a dávám na vědomí, že od středy 11. 3. 2020 budou mimořádným opatřením vlády z důvodu epidemie koronaviru uzavřeny základní, střední a vysoké školy na území České republiky.

Toto opatření se týká také základní školy v Trmicích. Počínaje zítřkem bude základní škola v Trmicích až do odvolání uzavřena.

O termínu otevření školy žákům vás budeme informovat (na webových stránkách školy a prostřednictvím Edookitu), jakmile obdržíme podrobnější informace.

A připojuji doplňující informace k uzavření školy.

Ošetřovné: žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let věku z důvodu uzavření školy, vydá zájemcům z řad rodičů škola. Toto ošetřovné je totožné s režimem OČR (rodič 9 dnů, samoživitel 16 dnů). Rodič doplní část B tiskopisu a předá žádost svému zaměstnavateli, který pak podklady pro výplatu dávky předá dále příslušné OSSZ. Žádost lze zaměstnavateli předat až po vyplnění termínu začátku a konce ošetřovného, s podáním žádosti o ošetřovné tedy není třeba spěchat. Sekretariát školy bude žádost o ošetřovné vydávat zájemcům z řad rodičů v pracovních dnech v čase od 8 do 12 hodin.

Obědy ve školní jídelně: žákům, kteří jsou přihlášeni ke stravování ve školní jídelně, jsou uzavřením školy automaticky odhlášeny obědy. Peníze za obědy budou žákům převedeny na další měsíc.

Lyžařský kurz pro žáky 2. stupně: lyžařský kurz pro žáky 2. stupně se vzhledem k nepříznivým sněhovým podmínkám a aktuálnímu uzavření školy konat nebude. Vybrané peníze budou přihlášeným žákům po otevření školy vráceny hospodářkou školy.

Přeji Vám klidný čas.

Marie Gottfriedová