Fakultní škola PF UJEP     

Školní televize TV Šotek

 

Partnerská škola vydavatelství Fraus

 

Partneři
Kotva

Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
Mapa webu
A
A
A

JAK VYUŽÍT „KORONAVIROVÉ PRÁZDNINY“ CO NEJLÉPE

Vloženo: 17.3.2020 | Autor: pobudaj | Zobrazeno: 997x
Náměty pro rodiče...

Milí rodiče,

 

v čase, který prožíváme a ve kterém se během několika málo dnů zcela zásadně změnil svět, v němž žijeme, a s ním i náš život, se na Vás obracím s několika náměty, jak i tuto nepříznivou situaci využít ku prospěchu svých dětí.

 

Tak tedy:

 

  1. 1. Nastavte svým dětem pevný denní řád (domluvte se s nimi, v kolik hodin budou vstávat, vymezte čas pro ranní hygienu, snídani a další denní aktivity, program dne s dětmi společně plánujte).

 

  1. 2. Každý den svěřte dětem nějakou konkrétní zodpovědnost a vysvětlete jim, že na ně v této věci spoléháte (umytí nádobí, vynesení odpadků, úklid hraček, vysávání nebo umytí podlahy, zalití květin atd.). Buďte důslední a splnění úkolu po dětech vyžadujte.

 

  1. 3. Každý den zařaďte dětem do denního plánu přibližně hodinu času, kdy se budou věnovat domácí školní práci. Náměty pro domácí práci dětí budou učitelé rozesílat prostřednictvím Edookitu, nebo Vás budou informovat o jiném způsobu dodání. Domácí školní práci dětí ověřujte.

 

  1. 4. Přizvěte děti jako pomocníky k některým svým činnostem (vaření, pečení, natírání plotu, jarní úklid kolem domu nebo na zahradě atd.). Udělejte z nich své parťáky a nezneklidňujte se tím, že by Vám bez nich práce šla možná od ruky rychleji. Právě teď máme čas!

 

  1. 5. Choďte s dětmi každý den alespoň na krátkou procházku ven, nejlépe do přírody.

 

  1. 6. Ponechte dětem volný čas na hraní a činnosti, které je baví. Zajímejte se o to, co v tomto čase dělají.

 

  1. 7. Každý den si se svými dětmi chvíli povídejte (je jedno o čem, důležité je vzájemné, a zejména Vaše, naslouchání).

 

  1. 8. Občas si najděte čas na společnou rodinnou zábavu (zahrajte si Člověče, nezlob se, karty, pexeso nebo jiné hry).

 

  1. 9. Každý den alespoň jednou řekněte každému svému dítěti, že ho máte rádi.

 

  1. 10. Buďte pozitivní (chraňte děti před všude na nás dotírajícími zprávami o počtu nakažených lidí, nemějte celý den puštěnou televizi, mluvte s nimi o tom, že situace je sice vážná, ale že ji překonáme, jako jsme my i naši předkové už překonali mnoho jiných krizí).

 

 

Milí rodiče,

 

věřím, že i tak vážná situace, jakou je šíření koronavirové nákazy, nám může něco pozitivního přinést. Nezlehčujme tento stav, ale také nedopusťme, aby v nás vítězil strach. Buďme právě v těchto chvílích našim dětem příkladným vzorem dospělosti. Buďme jim oporou, zdrojem naděje, příkladem odpovědnosti a svědectvím víry v to, že člověk je silný. Silnější než koronavirus nebo jakékoli jiné zlo.

 

 

Přeji nám všem zdraví, moudrost a i v tomto čase radost ze života.

 

Marie Gottfriedová

ředitelka školy