Zahájení školního roku 2020/2021

Vloženo: 26.8.2020 | Autor: pobudaj | Zobrazeno: 3304x
Informace pro rodiče a zákonné zástupce...

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

1.
  2. Úterý 1.9. 2020 (úterý)

Prvňáčkové:

Zahájení školního roku Vítáním prvňáčků na Trmickém zámku

• 1.B třída (Mgr. Karin Jelenová) od 9.00, sraz před zámkem v 8.30
  • 1.A třída (Mgr. Dagmar Vomáčková) od 10.00, sraz před zámkem v 9.30

Z důvodu omezené kapacity Kamenného sálu na trmickém zámku prosíme, aby se Vítání prvňáčků zúčastnili se svými dětmi pouze rodiče, nikoli další rodinní příslušníci.

Ostatní třídy (včetně třídy přípravné):

Zahájení školního roku ve škole: od 7.50 do 8.35

Ukončení školního programu v prvních dnech školního roku:

Přípravná třída

1. třídy

2. – 5. třída

2. stupeň

1. 9.

Vítání prvňáčků

2. 9.

3. 9.

od 4. 9.

Výuka dle rozvrhu hodin, odpolední vyučování bude zahájeno v týdnu od 7. 9.

Další důležité informace

Školní družina:

v  provozu od úterý 1. 9. 2020

Přijetí dítěte do školní družiny:

• Školní družinu mohou navštěvovat pouze žáci 1. stupně (1. – 5. třída). V závislosti na kapacitě školní družiny jsou přednostně do ŠD přijímáni prvňáčkové a děti z nižších tříd 1. stupně. Děti z přípravné třídy budou do školní družiny přijímány pouze mimořádně, v odůvodněných případech, o přijetí dítěte z přípravné třídy do ŠD rozhoduje ředitelka školy.

• Rodiče mohou své dítě přihlásit k docházce do školní družiny ve dnech 26. – 27. 8. v čase od 13.00 do 16.00 přímo ve školní družině (osobní návštěva a vyplnění přihlášky).

Platba za školní družinu:

Poplatek za školní družinu činí 500,- Kč na 1 pololetí. Poplatek budou vybírat paní vychovatelky ŠD; platbu je třeba uhradit: za 1. pololetí do 11. 9. 2020; za 2. pololetí do 29. 1. 2021.

Budou-li mít někteří rodiče zájem o to, aby jejich dítě navštěvovalo ŠD pravidelně pouze některé dny v týdnu, bude platba za ŠD alikvotně ponížena.

Školní jídelna: v provozu od pátku 4. 9.; ceny obědů: děti 6-10 let: 21 Kč; děti 11-14 let: 23 Kč; děti 15 a více let: 24 Kč

Třídní schůzky: 3. 9. od 16.00 (důležité zahajovací informace pro školní rok 2020/2021)

Informace pro rodiče žáků přípravné třídy a 1. tříd:

Doprovázení dětí do školy a odbavování v šatnách

• Doprovázení dětí do šaten případně až do tříd ráno před zahájením vyučování je povoleno pouze do 4. 9.; v dalších dnech mohou rodiče doprovázet děti pouze ke vchodu do šaten, zde děti převezme pedagogický pracovník, který jim pomůže s odbavením
    (je třeba vést děti od prvních školních dnů k samostatnosti a ke zvládnutí základních sebe obslužných dovedností).

Vyzvedávání dětí po skončení vyučování

• Rodiče žáků přípravné třídy a 1. tříd oznámí třídním učitelkám, kdo bude děti po skončení výuky vyzvedávat ze školy;
    v případě, že touto osobou nebude zákonný zástupce, je třeba písemně oznámit jméno osoby či osob, které rodiče pověří vyzvednutím dítěte ze školy.

• Je třeba, aby rodiče nebo pověřené osoby po skončení výuky včas převzali děti u vchodu do šaten; po skončení výuky nemá škola za děti zodpovědnost (pokud nejsou řádně přihlášeny do školní družiny).