Organizace distančního vzdělávání - 1. stupeň

Vloženo: 13.10.2020 | Zobrazeno: 54x
Informace pro přípravnou třídu a 1. ročník...

ORGANIZACE DISTANČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ NA ZŠ TRMICE

Zahájení od 14. 10. 2020

Přípravná třída + 1. stupeň

Společná platforma: Google Classroom

Přípravná třída: Jedna online učebna (Classroom) se všemi předměty

1. – 4. třída: Jedna online učebna (Classroom) se všemi předměty.

5. třída: Více online učeben (Classroomů) po předmětech

Do své online učebny (Google Classroom) se žáci dostanou prostřednictvím své školní e-mailové adresy a svých přihlašovacích údajů/přihlašovacího kódu (tyto údaje si žáci musí poznamenat).

Předměty v nichž bude realizováno distanční vzdělávání

Přípravná tř.:  vše s výjimkou TV a HČ

1. – 5. třída: Č, M, CJ, PRV, PŘ, VL

Frekvence distanční výuky

Přípravná třída: Každý den

1. – 5. třídy: Č, M: každý den

CJ, PRV, PŘ, VL: 1x týdně (učitelé vás budou informovat, o který den v týdnu se bude jednat)

Formy distanční výuky

Distanční výuka bude probíhat ve 2 základních formách:

1. Každý den obdrží žáci prostřednictvím Classroomu (online učebny) učební materiál a úkoly – nejpozději do 12.00

2. Žáci mohou být vyučujícím vyzváni k účasti na videohodině – v takovém případě budete včas informováni o termínu a přesném času zahájení videohodiny.

Povinnost distančního vzdělávání

Distanční vzdělávání je pro žáky povinné. Pro omlouvání absence žáka platí stejné podmínky jako v případě prezenční výuky (zákonný zástupce je povinen žáka do 3 dnů omluvit).

Žák splní povinnost distanční výuky:

• Splněním povinných úkolů zadaných učitelem
  • Účastí na videohodinách (videokonferencích s žáky)

Žáci bez možnosti zapojení do online vzdělávání

Žáci, kteří v domácím prostředí nemají dostatečné technické zázemí pro online distanční výuku, mají povinnost si výukové materiály v tištěné podobě vyzvedávat ve škole – na základě výzvy a informací od učitele.

Komunikace na dálku v průběhu distanční výuky žáků

S rodiči žáků: Edookit (školní informační systém), e-mail, telefonický kontakt

S žáky: Google Classroom, Edookit (školní informační systém)

Vážení rodiče,

uzavření škol je pro Vás nepochybně nepříjemné a vystavuje Vás nutnosti zásadním způsobem  změnit dosavadní řád chodu Vašich rodin. Přesto Vás prosíme zejména o 2 věci:

1. O podporu žáků během distanční výuky. Čím menší dítě máte, tím více bude potřebovat Váš zájem a podporu v domácí výuce. Prosíme, věnujte svým dětem svůj čas. Nejde o to, abyste nad učením seděli dlouhé hodiny, ale o každodenní pravidelnou práci (např. hodinu dopoledne, hodinu odpoledne apod.).

2. O spolupráci a komunikace s učiteli. Buďte s učiteli v kontaktu, obracejte se na ně, poskytujte jim zpětnou vazbu o tom, jak a co se Vám a Vašim dětem v distanční výuce daří či nedaří apod. Čím více budeme ve spojení, tím kvalitnější bude distanční vzdělávání našich dětí! Prosím Vás o tuto podporu Vašich dětí a tedy i podporu školy.

V případě, že byste v souvislosti s novým modelem výuky narazili na jakýkoli problém, neváhejte se na mě obrátit.

Vážení rodiče, děkuji Vám za spolupráci a věřím, že se vzájemnou podporou vše zvládneme a zároveň této situace využijeme k rozvoji a podpoře samostatnosti našich dětí.

Přeji Vám pevné zdraví, svěžího ducha a klidné podzimní dny.

Marie Gottfriedová