Organizace distančního vzdělávání - 2. stupeň

Vloženo: 13.10.2020 | Zobrazeno: 57x
Informace pro 2. stupeň...

ORGANIZACE DISTANČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ NA ZŠ TRMICE

Zahájení od 14. 10.

2. stupeň

Společná platforma: Google Classroom

Výuka bude probíhat online prostřednictvím platformy Google Classroom (každý předmět má svoji online učebnu). Do své online učebny (Google Classroom) se žáci dostanou prostřednictvím své školní e-mailové adresy a svých přihlašovacích údajů/přihlašovacího kódu (tyto údaje si žáci musí poznamenat).

Předměty v nichž bude realizováno distanční vzdělávání:

2. stupeň: ČJ, CJ, DCJ, M, CH, F, PŘ, Z, D, VO, VZ

IKT – 8. a 9. třídy

PVP ČJ – 9. třídy

PVP M – 9. třídy

Rozvrh distanční výuky

Výuka bude probíhat dle rozvrhu hodin (pouze předměty distanční výuky). Dny jsou závazné, časy jsou závazné pouze v případě videohodin (videokonferencí s žáky).

Třída

Čas

6.

VO VZ

7. A

VZ

7. B

VZ

8. A

8. B

9. A

MP

ČP

9. B

MP

ČP

Formy distanční výuky

Výuka bude probíhat dle níže uvedeného rozvrhu hodin distanční výuky ve 2 základních formách:

1. Každý den obdrží žáci prostřednictvím Classroomu (online učebny) učební materiál a úkoly z předmětů, které mají ten den v rozvrhu hodin – nejpozději do 14.00

2. Žáci mohou být vyučujícím vyzváni k účasti na videohodině – v takovém případě bude dodržen čas uvedený v rozvrhu hodin distanční výuky. To znamená, že se videohodina uskuteční v časovém rozmezí určeném pro daný předmět, neznamená to ale, že bude trvat po celou dobu tohoto časového rozmezí.

Povinnost distančního vzdělávání

Distanční vzdělávání je pro žáky povinné. Pro omlouvání absence žáka platí stejné podmínky jako v případě prezenční výuky (zákonný zástupce je povinen žáka do 3 dnů omluvit).

Žák splní povinnost distanční výuky:

• Splněním povinných úkolů zadaných učitelem
  • Účastí na videohodinách (videokonferencích s žáky)

Žáci bez možnosti zapojení do online vzdělávání

Žáci, kteří v domácím prostředí nemají dostatečné technické zázemí pro online distanční výuku, mají povinnost si výukové materiály v tištěné podobě vyzvedávat ve škole – na základě výzvy a informací od učitele.

Komunikace na dálku v průběhu distanční výuky žáků

S rodiči žáků: Edookit (školní informační systém), e-mail, telefonický kontakt

S žáky: Google Classroom, Edookit (školní informační systém)

Vážení rodiče,

uzavření škol je pro Vás nepochybně nepříjemné a vystavuje Vás nutnosti zásadním způsobem  změnit dosavadní řád chodu Vašich rodin. Přesto Vás prosíme zejména o 2 věci:

1. O podporu žáků během distanční výuky. Nejde o to, abyste se s žáky doma učili, jde o Váš zájem
a alespoň občasné ověření, zda a jak Vaše dítě distančně pracuje.

2. O spolupráci a komunikace s učiteli. Buďte s učiteli v kontaktu, obracejte se na ně, poskytujte jim zpětnou vazbu o tom, jak a co se Vám a Vašim dětem v distanční výuce daří či nedaří apod. Čím více budeme ve spojení, tím kvalitnější bude distanční vzdělávání našich dětí! Prosím Vás o tuto podporu Vašich dětí a tedy i podporu školy.

V případě, že byste v souvislosti s novým modelem výuky narazili na jakýkoli problém, neváhejte se na mě obrátit.

Vážení rodiče, děkuji Vám za spolupráci a věřím, že se vzájemnou podporou vše zvládneme a zároveň této situace využijeme k rozvoji a podpoře samostatnosti našich dětí.

Přeji Vám pevné zdraví, svěžího ducha a klidné podzimní dny.

Marie Gottfriedová