Fakultní škola PF UJEP     

Školní televize TV Šotek

 

Partnerská škola vydavatelství Fraus

 

Partneři
Kotva

Nepřehlédněte
Informace pro rodiče žáků budoucí 1.B
21.6.2021

Milí rodiče a zákonní zástupci, veškeré informace k začátku nového školního roku naleznete zde (Velikost: 611.76 kB).

Informace pro rodiče žáků budoucí 1.A
21.6.2021

Milí rodiče a zákonní zástupci, veškeré informace k začátku nového školního roku naleznete zde (Velikost: 769.96 kB).

Mapa webu
A
A
A

Koncert Tribubu

Vloženo: 15.6.2021 | Autor: pobudaj | Zobrazeno: 2279x
O jedné nevšední a velmi nečekané akci...

V pondělí 14. června zažila naše škola velmi neobvyklou akci, začít bychom ale měli trochu zeširoka.

 

Již několikáté léto nám každé nedělní odpoledne v Ústí nad Labem, stejně jako v Děčíně i v nedalekých Teplicích, oživuje hudební festival. Střídají se zde hudebníci místní s muzikanty z celé republiky, závěr pak patří většinou hostům ze zahraničí. A musím říci, že to bývá vždy skutečně zlatý hřeb celého programu.

V neděli 13. června byl na teplické scéně závěr celého dne svěřen kapele Tribubu. Trio muzikantů z Velké Británie, Španělska a Pobřeží slonoviny, hrající mimo jiné i na originální etnické nástroje, dokázalo během několika minut roztančit posluchače v hledišti i přilehlém parku. Jejich vystoupení bylo naprosto strhující a já si po celou dobu říkal: „Ty tak mít u nás v Trmicích ve škole“.

Když jsem jim pak po koncertě šel poděkovat, nenechal jsem si tenhle nápad pro sebe a ukázalo se, že ti tři geniální muzikanti jsou navíc i úžasnými a vstřícnými lidmi.

 

A tak cestou na další koncert, tentokrát v Německu, se ještě v pondělí dopoledne zastavili u nás v Trmicích a na školní zahradě odehráli více než hodinový koncert pro všechny naše žáky. Jazyková bariéra velmi záhy přestávala představovat problém a navrch získávala komunikace prostřednictvím hudby a pohybu.

Koncert to byl vskutku úžasný a následné loučení, trvající bezmála stejně dlouho jako samotný koncert, bylo místy až dojemné.

 

Drahoš Straněk

 

tady je odkaz na fotogalerii.