Fakultní škola PF UJEP     

Školní televize TV Šotek

 

Partnerská škola vydavatelství Fraus

 

Partneři
Kotva

Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
Mapa webu
A
A
A

Vyhlášení ankety Ředitel roku 2021

Vloženo: 28.6.2021 | Autor: pobudaj | Zobrazeno: 2564x
Velká pocta pro naši školu...

Ve čtvrtek 24. června se dostalo velké pocty naší škole.

Ředitelka naší trmické základky, Marie Gottfriedová, totiž vyhrála anketu Ředitel roku. Vyhlášení proběhlo v budově Senátu Parlamentu České republiky, za účasti několika senátorů, včetně pana předsedy Senátu, zástupců ministerstva školství, vzdělávacích společností, minulých výherců ankety a především 10 finalistů.

Anketu vyhlašuje společnost Tutor, pod záštitou MŠMT, a je to zatím jediná anketa svého druhu. Probíhá ve třech kategoriích – malotřídní školy, základní školy a střední školy. Naše paní ředitelka zvítězila v kategorii základních škol a stala se dále absolutním vítězem ankety.

 

Tato anketa chce šířit povědomí o úloze ředitelů škol. Ředitelé to totiž vůbec nemají jednoduché. Mají na jedné straně velkou zodpovědnost, ale na straně druhé již daleko méně pravomocí. Jsou stále na očích a všichni – žáci, učitelé, rodiče, veřejnost a zřizovatelé – na ně mají nejrůznější nároky a očekávání. K tomu narůstá množství agendy ze strany ministerstva školství a mnoha dalších institucí. A ředitel je na to všechno mnohdy sám, o některých věcech se prostě nemůže radit s každým a nakonec je to on, kdo musí rozhodnout – neboť koneckonců jde on s kůží na trh a on sám nese veškerou zodpovědnost.

 

A zároveň je ředitel tahounem každé školy. Musí mít vizi, kterým směrem se má škola ubírat a rozvíjet. Musí dokázat přesvědčit a nadchnout své spolupracovníky, aby pokud možno všichni šli společným směrem. Musí najít odvahu, jít neprobádaným terénem a pouštět se do dosud neověřených akcí. Musí zároveň vytvářet prostor k tomu, aby každý člen školní komunity – žáci, rodiče, učitelé i správní zaměstnanci – byl slyšet a mohl vnášet své postřehy a nápady. Ale je to nakonec on sám, kdo musí rozhodnout...

 

Tohle všechno chce zviditelnit anketa Ředitel roku. Aby posvítila na nezastupitelnou úlohu ředitelů a ředitelek škol pro naši budoucnost. Posvítila na zásadní roli ředitelů pro rozvoj naší vzdělanosti a našeho lidství, pro rozvoj a prosperování naší společnosti.

 

A právě takovou ředitelkou je novopečená ředitelka roku, paní Marie Gottfriedová, která se jí stala také díky investici nás všech ze školní komunity. Investici skrze naše náměty, dotazy, podněty, kritiku, aktivitu, otevřenou komunikaci, podporující atmosféru a nasazení i fyzických sil. Investicím, kterým ona popřála sluchu, vytvořila pro ně prostor a urovnala jim cesty.

Za to všechno paní ředitelce od srdce děkujeme a blahopřejeme k získání ocenění. A zároveň si uvědomujeme, že toto ocenění je pro nás všechny, pro celou školu, pro celé město, také závazek a výzva.

 

 

Více o procesu výběru finalistů a o průběhu akce naleznete zde - https://www.tutor.cz/anketa-reditel-roku-2020-2021