Výlet do okolí Dubic

Vloženo: 12.10.2021 | Autor: pobudaj | Zobrazeno: 6451x
Zpráva o školním výletě...

Sobotní ráno bylo v Trmicích typicky podzimní. Okolí školy zakrývaly cáry mlhy, teplota se povalovala slabě nad nulou a jen malá políčka modré oblohy prosvítající nad hlavami dávala tušit předzvěst příjemného říjnového dne.

Více než tři desítky účastníků školního výletu trmické základní školy vyprázdnilo kolem desáté autobus v Radejčíně, tady už po mlze nebylo ani památky, slunce krásně svítilo a obloha byla dokonale modrá. Výlet mohl začít.

Brzy jsme spatřili první z cílů sobotního putování – ocelovou rozhlednu na návrší nad Radejčínem. Některým účastníkům se rozhledna tak zalíbila, že si výstup na ni dokonce několikrát zopakovali. Od rozhledny nás cesta provedla po krásně posekaných loukách i lesních pěšinách až do Dubic, kde si děti užily společný čas na hřišti a občerstvily se trochou limonády. Z Dubic se již začala naše cesta pomalu svažovat dolů do hlubokého labského údolí. Louky nahradil na strmých svazích les a v lese se začaly objevovat skalky i velké skály. V hluboké rokli zurčel Moravanský potok, který několika menšími vodopády rychle klesal dolů do údolí a vedle něj i my na turistické cestě.

Došli jsme do Dolních Zálezel tak akorát, abychom stihli vlak do Ústí a za pár desítek minut už jsme byli všichni v Trmicích.