Desatero žáka

Vloženo: 23.8.2018 | Autor: Administrátor| Zobrazeno: 98121x |

DESATERO ŽÁKA ZÁKLADNÍ ŠKOLY TRMICE

1. 1. Žák Základní školy Trmice ví, že hlavním důvodem, proč chodí do školy, je učení a vzdělávání. Tento postoj se projevuje v jeho školní práci.
  2.
  3. 2. Žák Základní školy Trmice usiluje o co nejlepší školní výsledky, nestydí se za to, že něco ví, umí a dokáže. Je zvídavý a snaží se dozvědět se a umět toho co nejvíc.

1. 3. Žák Základní školy Trmice si váží všech učitelů školy (a to i těch, kteří ho nevyučují). S učiteli jedná a mluví vždy slušně, s respektem a s úctou. Zřetelný a korektní pozdrav při setkání s učitelem je samozřejmostí.

1. 4. Žák Základní školy Trmice se slušně a s úctou chová také ke všem ostatním zaměstnancům školy, nahlas je zdraví a dbá na jejich pokyny. Také ostatním dospělým návštěvníkům školy (např. rodičům) projevuje svoji úctu pozdravem.

1. 5. Žák Základní školy Trmice se přátelsky chová ke všem svým spolužákům a ostatním žákům školy, oslovuje je křestním jménem a při hovoru s nimi nepoužívá vulgarismy ani jiné hrubé výrazy. Nikoho fyzicky nenapadá a v případě, že vyvstane závažnější konflikt, kontaktuje kohokoli z učitelů.

1. 6. Žák Základní školy Trmice jedná vždy čestně, nelže, nepodvádí, nekrade. Umí přiznat svoji chybu a na jeho slovo je možné se spolehnout.

1. 7. Žák Základní školy Trmice nekouří, nebere drogy a nestýká se s lidmi, kteří jej podobnými věcmi ohrožují. Ví, že zdraví je dar, o který je třeba pečovat a ví také, že různé druhy závislostí mohou snadno zničit jeho život a učinit jej nešťastným.

1. 8. Žák Základní školy Trmice se snaží za jakýchkoli okolností jednat tak, aby nikomu nedával špatný příklad, nikoho neponižoval a nikomu nezpůsoboval smutek ani bolest jakéhokoli druhu.

1. 9. Žák Základní školy Trmice je hrdý na svou školu. Dle svých možností přispívá k vytváření příjemné atmosféry ve škole a zapojuje se také do mimoškolních aktivit a projektů.

1. 10. Žák Základní školy Trmice má radost ze života, má zájem o dění kolem sebe, umí pomoci tam, kde je to zapotřebí a snaží se, aby lidem ve své blízkosti přinášel radost a šířil kolem sebe dobrou náladu a optimismus.